Katalog

MICRO-EPSILON Messtechnik GmbH & Co. KG

MICRO-EPSILON Messtechnik GmbH & Co. KG

MICRO-EPSILON Messtechnik GmbH & Co. KG

02.08.2022 11:08

Entegre EtherNet/IP arayüzüne sahip yüksek performanslı lazer sensörü

mICRO-EPSILON Messtechnik GmbH & Co. KG'nin optoNCDT 1900 serisi lazer sensörleri özellikle kompakt ve yüksek performanslıdır. Derhal yürürlüğe giren yer değiştirme ve mesafe sensörleri, endüstriyel ortamlara entegrasyon için daha da fazla seçenek sunuyor. Entegre EtherCAT arayüzüne sahip sensörlere ek olarak, entegre EtherNet/IP arayüzüne sahip yeni modeller de artık mevcuttur. Sensörler özellikle çok hızlı süreçlerde, örneğin pil ve elektronik üretiminde, paketleme makinelerinde ve robotik uygulamalarda güçlü yönlerini göstermektedir.

OptoNCDT 1900 lazer sensörleri, yer değiştirme ve mesafeyi son derece hassas ve yüksek hızda ölçer. Yeni entegre EtherNet/IP arayüzü, portföye güvenilir endüstriyel bağlantı için başka bir seçenek ekliyor. Entegre EtherCAT arayüzüne sahip modeller halihazırda mevcuttur. Birçok uygulamada, çeşitli cihazların ve makinelerin yakın ağa bağlanması gerekir. Bu genellikle modern fieldbus sistemleri aracılığıyla gerçekleştirilir. Micro-Epsilon sensörlerinin Endüstriyel Ethernet kontrolörlerine entegrasyonu, entegre arayüz sayesinde kolaylaşır.

Yüksek performans ve doğruluk, küçük boyutla birleştiğinde bu lazer sensörleri öne çıkarır. Deplasman ve mesafe ölçümlerini son derece hızlı bir şekilde çözerler ve özellikle yüksek hızlı prosesler için tasarlanmıştır. Diğerlerinin yanı sıra enjeksiyon kalıplama, paketleme ve CNC makineleri, pil endüstrisi, akıllı telefon üretimi, robot uygulamaları ve ahşap işlemede kullanılırlar.

Endüstriyel Ethernet üzerinden doğrudan veri çıkışı sayesinde, ek A/D dönüşümünün neden olduğu zaman gecikmeleri önlenir. Aşırı örnekleme fonksiyonu da ölçüm değerlerinin hızlı bir şekilde kaydedilmesine katkıda bulunur. Bu, ölçülen değerlerin PLC'nin sorgulama döngüsünün izin verdiğinden dört kat daha hızlı kaydedilmesini veya iletilmesini mümkün kılar.

Daha fazla haber

Micro-Epsilon'un modern endoskopları, en küçük kurulum alanlarının bile hassas bir şekilde incele...

Micro-Epsilon'un kapasitif sensörlü yeni montaj braketi, iki taraflı kalınlık ölçümleri için son derece hassas ölçüm sonuçları sağlar