Katalog

KROHNE Messtechnik GmbH

KROHNE Messtechnik GmbH

 • DIN EN ISO 9001

KROHNE Messtechnik GmbH

 • DIN EN ISO 9001

26.01.2018 00:01

OPTIMASS artık PROFINET I/O ile birlikte edinilebilir

 • MFC 400 sinyal konvertörlü tüm OPTIMASS Coriolis kütlesel Akışölçerler için Endüstriyel Ethernet
 • Tüm ölçüm, proses ve diagnostik bilgileri tek bir iletişim kanalıyla gerçek zamanlı olarak kullanılabilir
 • Bir yada iki konnektör, tümleşik yönetilen Ethernet svici

  • MFC 400 sinyal konvertör artık PROFINET I/O opsiyonu ile birlikte sunulmaktadır. Böylece, tüm OPTIMASS x400 coriolis kütlesel akışölçerler (kompakt ve field tip versiyonlar) var olan HART 7, FOUNDATION Fieldbus, PROFIBUS PA ve DP ve ayrıca Modbus iletişim opsiyonlarını tamamlayan Endüstriyel Ethernet iletişimi ile temin edilebilir.

   PROFINET I/O ile, akışölçerden gelen tüm ölçüm, proses ve diagnostic bilgileri tek bir iletişim kanalıyla gerçek zamanlı olarak kullanılabilir. Böylece yeni ölçerlerin kolayca entagrasyonu sağlanır. MFC 400, “Auto-Negotiation”, “Auto Crossover”, “Auto Polarity” ve ağ diagnostiklerini destekler ve ağa bağlanıldığında iletişim yolu topolojisine otomatik olarak eklenir. Aynı zamanda “Media Redundancy” protokolünü de destekler: Bir hat yada cihaz arızasında MFC 400 destekleyici topolojiler yüklendiğinde anında alternative bir iletişim yoluna geçiş yapar. Bir web sunucusu gerekli değildir, sıfır akış kalibrasyonu yada toplayıcı sıfırlama gibi standart işlevler doğrudan gerçekleştirilebilir.

   Bir yada iki M12 (D kodlu) konnektör, tüm topolojilerde 100 MBps’e kadar very aktarım hızlarıyla kurulum yapılmasına izin verir. Tümleşik yönetilen Ethernet svicine sayesinde diagnostikler de dahil olmak üzere ek işlevler sağlayan ek bir sviç gerekli değildir: Durum ve hata yönetimi için NAMUR standart NE 107’ye uygun olan MFC 400, iç devrelerin ve ölçüm sensörünün sağlığı ile ilgili bilgilerin kapsamılı bir şekilde kendiliğinden denetimi ile mevcut proses koşullarına ilişkin bilgi sağlar. Örneğin 2 fazlı akış, yoğunluk yada sıcaklık gösterimi.

   KROHNE, proses ölçüm teknolojilerinden akış, seviye, basınç, sıcaklık ve analitik ürün ve çözümleri sağlar. 1921 yılında kurulmuş olup merkezi Almanya Duisburg’dadır. Dünya genelinde 3700 üzerinde çalışanı ile tüm kıtalarda hizmet sunar. Yenilikçi ve maksimum ürün kalitesi ile proses ölçüm teknolojisi endüstrisinde pazar lideri firmalarından biridir.