Gene Haas Vakfı Avrupa’da Talaşlı İşleme ve İmalat Eğitimi Bursları için 500.000 Dolar Daha Bağışladı

Haas Automation Europe

Haas Automation Europe'nin ‚‚Gene Haas Vakfı Avrupa’da Talaşlı İşleme ve İmalat Eğitimi Bursları için 500.000 Dolar Daha Bağışladı‘‘

Haas Automation Europe (HAE), Gene Haas Vakfı’nın (GHF) Avrupa’nın 15 ülkesindeki 38 okula yönelik olarak 500.000 dolarlık (yakl. 445.000 avro) ek burs imkanı sağlayacağını duyurdu. Haas Automation firmasının kurucusu Gene Haas tarafından bağışlanan tutar CNC işleme ve imalat alanındaki bursları desteklemekte kullanılacak. Böylelikle GHF’nin 2015 yılından bu yana Avrupa’ya yaptığı bağışlar toplamda yaklaşık 1 milyon dolara ulaşacak!

GHF fonları ile öğrencilerin ve ailelerinin okul ücretlerini karşılamalarına destek olmak amaçlanıyor. 2016 yılında başarılı bulunan 38 okula toplam 407.445 dolar burs sağlanacak.

Burstan Belçika, Bosna, Hırvatistan, Fransa, Yunanistan, Litvanya, Hollanda, Polonya, Portekiz, İspanya, Rusya ve Ukrayna’daki okullar faydalanacak. Polonya’da 46.000 dolarlık bir bağış iki okul arasında paylaştırılacak. İspanya’da beş okula toplam 69.000 dolarlık burs sağlanırken, Belçika’da ise 54.000 dolarlık burs on okula dağıtılacak. Toplamda 2000’den fazla öğrenci GHF bağışlarından faydalanmış olacak.

Portekiz’de eğitmenlerin eğitimi için 30.000 dolarlık bir fon ayrılırken, Polonya ve Almanya’da da eğitmen eğitimi için ayrılan ek fonlarla birlikte GHF’nin bu yılki toplam bağışlarının tutarı yaklaşık 500.000 doları bulacak.

Burslar, Haas Automation ve Ulusal Metal İşleme Becerileri Enstitüsü (NIMS) ile işbirliği içinde veriliyor. Avrupa’da projenin yönetimi ve bağışların dağılımı Haas Automation Europe’un HTEC ve Eğitim Ortaklığı Koordinatörü Simon Vanmaekelbergh’in sorumluluğunda.

Vanmaekelbergh, “Burslar, Gene Haas’ın teknik eğitimi desteklemek konusunda ne kadar kararlı olduğunu kanıtlar nitelikte. Bu burslar sayesinde çalışkan CNC öğrencilerini iyi yetiştirebileceğimize inanıyoruz; böylece kıta genelinde imalat endüstrisinin eğitimli eleman ihtiyacının güvenilir bir şekilde karşılanmasına yardımcı olmak istiyoruz” diyor.

Gene Haas Vakfı üç kıtada burs dağıtıyor. Kuzey Amerika, Avrupa ve Afrika’da binlerce makine işleme eğitim programına destek olan Haas Teknik Eğitim Merkezleri (HTEC) Ağı yakında faaliyetlerine Asya’yı da dahil edecek.

Daha fazla haber

Haas Automation Europe, şirketin Yeni Nesil Kontrol Ünitesi (NGC) ile donatılmış tüm makineleri için...
Haas Automation’ın çok popüler DT-1 Delme/Diş Açma Merkezi, 20.000 devirli inline direkt tahrikli işmiliyle donatı
Haas Automation Europe ve Fransız HFO’su (Haas Fabrika Satış Mağazası) Realmeca, Nantes şehri yakınlarındaki La Jo
Haas Automation’ın az yer kaplayan DT-1 Delme/Kılavuz Çekme Merkezi ve DM-1 Delme/Frezeleme Merkezi, hızları ve ha
Haas Automation Europe, Gene Haas Vakfı’nın (GHF) 15 Avrupa ülkesinde toplam 61 okula 425.000 ABD doları (yaklaşık
Adres
Mercuriusstraat 28
1930
Zaventem
Belçika
Firma türü
Üretici
İhracat bölgeleri
Avrupa
Sertifikalar
DIN EN ISO 9001:2008
Kuruluş
1983

Haas Automation Europe hakkında

1983 yılında Gene Haas tarafından kurulan Haas Automation, o zamandan bu yana ekonomik fiyatlı, en yüksek kalitede ürünler üretmektedir. Şirketi geliştirmek için parça başı kârlardan ziyade toplu satışlara bel bağlayan Haas Automation, belki de dünyadaki CNC üreticilerinin tümünden daha fazla standart özellik, ileri teknoloji yenilikleri ve taş gibi sağlam mühendislik sunmaktadır; hem de daha ucuza!

Batı dünyasının en büyük imalat tezgahı üreticisi olan Haas Automation, CNC dik işleme merkezleri, yatay işleme merkezleri, CNC tornalar ve döner ürünlerden oluşan eksiksiz bir ürün yelpazesine sahiptir. Şirket ayrıca bir dizi özel tezgah da üretmektedir; 5 eksenli işleme merkezleri, kalıp işleme merkezleri, takımhane tezgahları ve gantry routerlar bu özel tezgahlar arasında sayılabilir. Haas imalat tezgahları ve döner ürünleri, Gene Haas’ın katı teknik şartlarına uygun imal edilerek müşteriye piyasadaki diğer imalat tezgahlarının tümünden daha yüksek hassasiyet, tekrarlanabilirlik ve dayanıklılık sunulur.